Kerk en Vrede heeft de ANBI-status. Deze status van Algemeen Nut Beogende Instelling wordt door de Belastingdienst toegekend. Van deze ANBI status profiteren zowel de schenker (die over de schenking geen belasting hoeft te betalen) als Kerk en Vrede.
Instellingen die met minstens 90 procent van hun inzet bijdragen aan het algemeen nut, kunnen de ANBI-status krijgen. ANBI-instellingen zijn bijvoorbeeld goede doelen of culturele organisaties.
ANBI-instellingen mogen geen winstoogmerk hebben en maken hun beleidsplan, financiële gegevens, contactgegevens en activiteiten openbaar. Daarmee heeft een ieder inzicht hoe de organisatie functioneert
ANBI
1. NAAM: Vereniging Kerk en Vrede
2. RSIN/FISCAAL NUMMER ANBI: 808453877
3. CONTACTGEGEVENS:
Postbus 1528 3500 BM Utrecht Nederland
secretariaat@kerkenvrede.nl
(+31) 030 - 231 6666 // 06 34825809
Bezoekadres: Joseph Haydnlaan 2a, 3533 AE Utrecht
IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02
4. NAMEN BESTUURSLEDEN:
OVERZICHT (AFTREDENDE) BESTUURSLEDEN
Het bestuur van Kerk en Vrede bestaat uit tenminste zes leden. Bestuursleden worden benoemd voor een periode van maximaal 3 jaar en zijn onmiddellijk herbenoembaar.
SCHEMA VAN AFTREDEN
| Benoemd sinds | aftredend in | |
| Henk Baars | 25-11-2006 | 2027 |
| Theo van Kamp | 25-11-2006 | 2028 |
| Johannes Kon | 29-05-2024 | 2027 |
| Geesje Werkman | 16-11-2020 | 2026 |
| Lambert van der Weide | 16-11-2020 | 2026 |
5. Ons beleidsplan vindt u hier als pdf.
6. HET BELONINGSBELEID: De bestuursleden ontvangen geen bezoldiging.
7. DE DOELSTELLING:
Kerk en Vrede verenigt mensen die zich inzetten voor ontwapening en geweldloosheid. Zij gelooft dat het onterecht en onverantwoord is om te vertrouwen op geweld. Zij gelooft dat we ons kunnen en moeten wagen op de weg van de actieve geweldloosheid in dienst van de gerechtigheid. Analyse van conflicten en oorzaken vormt de basis voor projecten, trainingen, campagnes en publicaties.
8. Onze jaarrekening 2024 vindt u hier als pdf, inclusief de begrpting voor 2025.
9. Ons jaarverslag 2024 vindt u hier als pdf.
10 De statuten van Kerk en Vrede
De Nieuwe Vredesbeweging acht de aanvallen die afgelopen nacht door Israël en de VS zijn uitgevoerd op doelen in Iran totaal onaanvaardbaar. Bovendien heeft Israël opnieuw doelen in Libanon aangevallen. Met deze aanval die er op gericht is een verandering van regime in Iran te bereiken en het vernietigen van het militair apparaat van dat land wordt een grote oorlog begonnen die een nieuwe stap is in de vernietiging van het internationaal recht. En een groot gevaar voor de veiligheid van het Midden-Oosten en de rest van de wereld. De Nieuwe Vredesbeweging roept de Nederlandse regering op afstand te nemen van deze schending van het volkenrecht en geen militaire of andere medewerking te verlenen aan deze illegale oorlog.
Lees hier de gehele verklaring.
Lees verderWij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing. De huidige oorlogsvoorbereidingen maken de wereld gevaarlijker en voeren de spanning op. Bovendien worden er enorme bezuinigingen doorgevoerd om het te bekostigen. Dat is schadelijk voor de samenleving. Alleen de wapenindustrie profiteert.
Wij willen geen oorlogsbeleid maar een vredesbeleid. Om mondiale problemen zoals de klimaatcrisis op te lossen moet de wereld niet in vijandige blokken worden opgedeeld, maar mondiaal samenwerken. Wij willen geen zwaarbewapend Europa, maar een veilige planeet voor iedereen.
Daarom organiseren we een paasmars voor vrede en ontwapening. Kom ook! Geen bezuiniging voor bewapening!
De paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag
Zeer welkom!
Hier vind je meer informatie en posters.
Lees verderIn de zomer van 2025 is de regiokring Utrecht van de Nieuwe Vredesbeweging opgericht. Wij willen iedereen die in Utrecht en omgeving woont, en zich zorgen maakt over de snelle militarisering van onze samenleving, met elkaar in contact brengen. Om zo een zichtbare en hoorbare vredesbeweging te laten ontstaan, elkaar te inspireren en
ondersteunen. We komen maandelijks bij elkaar en beginnen in maart met onze openbare activiteiten. Je bent van harte welkom!
Zo staat op de Nieuwsbrief van regio Utrecht te lezen.
Met een opsomming van data van het Utrechts Vredescafé en ander belangwekkend nieuws.
Lees verderKom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!
Lees verderDe paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag
'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'
Lees verder